Soutěž Hala roku Junior

Historie

Hala roku Junior vstupuje již do svého 13. ročníku!

Soutěž Hala roku Junior je určena studentům středních škol a probíhá pod záštitou děkana Fakulty stavební ČVUT v Praze.

 

Odborným garantem soutěže je Katedra konstrukcí pozemních staveb.

 

Soutěž se koná v pátek 22. dubna 2022, přejímka modelů bude probíhat v den konání soutěže od 8.30 hod. do 10.30 hod. Soutěž se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze.

 

MAPA

 

POZOR! Uzávěrka přihlášek do soutěže je do 31. března 2022. Po tomto termínu se lze do soutěže přihlásit pouze po dohodě

s organizátory.

 

Do soutěže se mohou hlásit 2-3 členné týmy studentů středních škol.

 

 

 

Soutěž Hala roku Junior vznikla v roce 2007 a koná se pravidelně každý rok. Za celou její existence se jí zúčastnila více než tisícovka soutěžících. Již od svého počátku byla soutěž koncipována ve dvou kategoriích. V kategorii A mezi sebou soutěžní týmy zápolí v zatěžovací zkoušce modelů, které dle zadání připravily doma. V kategorii B týmy připravují modely až na místě dle aktuálního zadání a z materiálů dodaných pořadatelem soutěže. Ty mohou být velmi různorodé. V minulosti se tak modely stavěly třeba z podtácků od Kofoly. Tyto modely procházejí také zatěžovací zkouškou. Soutěž studentům umožňuje si hravou formou ověřit svoje znalosti, dovednosti a um. Dává jim také příležitost se blíže seznámit s prostředím Fakulty stavební ČVUT v Praze. V letech 2020 a 2021 byla soutěž Hala roku zrušena z důvodu probíhající pandemie COVID-19.

 

Předchozí ročníky

 

2019

 

V kategorii A v konkurenci 33 týmů zvítězil tým Triangle ze SPŠ Stavební Plzeň ve složení Miroslav Faist a Martin Horešovský, jejich model vážil 43,5 gramu a zhroutil se při zatížení 18,804 kilogramu.

 

V kategorii B zápolilo 29 týmů, zvítězil tým BYGGNADSBEGRAVNINGSTJÄNST (což ve švédštině znamená Stavební pohřební služba) ze SPŠ stavební Hradec Králové ve složení Alžběta Rejlová, Vít Veselý a Lukáš Tichý. Jejich model vážil 356,5 gramu a zbortil se při zatížení 14,982 kilogramu.

 

Výsledkovou listinu kategorie A najdete zde, výsledkovou listinu kategorie B zde.

 

Dále byly rozdány Divoké karty udělené katedrou konstrukcí pozemních staveb:

Divokou kartu kategorie A získal tým Akcep Rímodar

Divokou kartu kategorie B získal tým Pozemáci

Kromě toho byla letos děkanem fakulty udělena i speciální Divoká karta v kategorii A za "nezničitelnost modelu",  získali ji studenti Daniel Arbon

a Petr Zamrazil z týmu Geoděti.